

| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Conformal Coated |
| Capacitance | 100 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 600 mΩ |
| Tolerance | 20 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.6 mm |
| Voltage Rating | 10 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Features | General Purpose |
Stock: 1633
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79441
Ext.Price$0.79441
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79441 | $0.79441 |
| 10 | $0.51871 | $5.18710 |
| 25 | $0.46093 | $11.52325 |
| 50 | $0.40958 | $20.47900 |
| 100 | $0.37592 | $37.59200 |
| 300 | $0.34625 | $103.87500 |
| 500 | $0.31892 | $159.46000 |
| 1000 | $0.30129 | $301.29000 |
